Rate this post

آموزش حسابداری | اطلاعات پایه نرم افزار حسابداری سانیران

آموزش حسابداری/ اطلاعات پایه

آموزش حسابداری

اطلاعات پایه

جهت وارد نمودن مقدمات تعریف تفضیلها و سایر پارامترهای مورد استفاده از نرم افزار ابتدا می بایست در قسمت اطلاعات پایه نسبت به تعریف آنها اقدام نمود .

معرفی اشخاص

در این فرم اطلاعات و مشخصات مربوط به کلیه اشخاص اعم از فرد  پرسنل سازمان و یا مشتریان و فروشندگان وارد می شود دقت شود تفکیک بین پرسنل سازمان و مشتریان و فروشندگان و با اعمال تیک این شخص مشتری می باشد انجام شود.

در این فرم می‌توان با زدن دکمه سایر اطلاعات، اطلاعات تکمیل تری را جهت استفاده و گزارشگیری ثبت نمود.

معرفی مراکز هزینه

کلیه مراکز هزینه قابل استفاده در سیستم می بایست از این فرم وارد شود برای این منظور ابتدا نام مرکز هزینه، کد و نوع مرکز هزینه را وارد کرده و دکمه ذخیره را بزنید.

تعریف بانکها

در این قسمت می توانید انواع بانکها مورد استفاده در سیستم را به تفکیک ایجاد نمایید در صورت استفاده از فرم چاپ چک در نرم افزار می بایست در این قسمت حتماً فرمت چک مورد استفاده را در قالب تصویر چک به نرم افزار معرفی نمایید.

شعب بانک

در این فرم می بایست شعبه ای را که قراراست در آن شماره حسابی را ایجادکنیم انتخاب نمایید برای این منظور پس از انتخاب نام بانک، نام شعبه که  الزاماً می بایست قبلاً در قسمت تعریف شرکتها ایجاد نماییم را انتخاب نموده و در قسمت کد شعبه، کد مورد نظر را وارد نمایید.

تعریف ارز

تعریف انواع ارز قابل استفاده در سیستم حسابداری در این قسمت انجام می پذیرد با این توضیح که نرخ برابری معادل مقدار ارز قابل تبدیل به ریال می‌باشد تعداد ارقام اعشار مشخص میکند هنگام استفاده از این ارز در سیستم تا چند رقم می‌توان اعشار وارد کرد مثلا تعداد ارقام اعشار برای ریال صفر و برای دلار ۲ است.

معرفی شرکتها

معرفی کلیه شرکتهای طرف حساب با سازمان از این فرمت انجام می‌پذیرد.

معرفی پروژه

در صورت استفاده از پروژه در سیستم حسابداری می بایست اطلاعات مربوط به پروژه در این فرم وارد شوند.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست