1. خانه
  2. حسابداری
  3. استفاده از فناوری RFID / نرم افزار انبار سانیران

استفاده از فناوری RFID / نرم افزار انبار سانیران

Rate this post

استفاده از فناوری RFID

هم زمان با توسعه علم و فناری استفاده از روش های مدرن کسب سریع اطلاعات، در مدیریت زنجیره تامین نیز در چند دهه گذشته شتاب یافته که در این رابطه روش شناسایی از طریق امواج رادیوی ((RFID یکی از روش های تعیین کننده برای بهبود مزیت رقابتی شرکت ها به شمار می رود.بر اساس مطالعات صورت گرفته   RFID جزو ده فناوری اصلی اطلاعات در جهان محسوب گردیده است.

همچنین این فناوری به عنوان موفق ترین فناوری در تاریخ زنجیره تامین خرده فروشی ها معرفی شده است

جهانی شدن ،نیاز فراینده ای را برای اطلاعات به عنوان کالاهایی که به سمت مشتریان از طریق زنجیره های تامین پیچیده تر و طولانی تر در جریانند پدید آورده است .

((سیستم شناسایی خودکار از طریق امواج رادیویی)) به سیستمی گفته می شود که در آن یک وسیله الکتریکی با استفاده از امواج رادیویی یا امواج الکترومغناطیسی با شناسه ای که به یک کالا الصاق شده است ارتباط برقرار می کند.

دو بخش مهم از سیستمRFID  که از آن ها بسیار صحبت می شود: شناسه یا برچسب و دیگری داده خوان است . تگ همان برچسب یا شناسه متصل به کالایی است که قرار است ردیابی شود . این تگ در سیستم انبار ، ابزار بسیار کارآمدی است چهت انبار گردانی و شمارش کالاها .

داده خوان ،وسیله ای است که حضور برچسب ها را در محیط تشخیص داده و اطلاعات ذخیره شده در آن ها را بازیابی دهد. داده خوان ها با کمک برنامه های میان افزاری با نرم افزار های مالی ارتباط برقرار می کنند . در این میان آنتن هایی بین داده خوان و شناسه وجود دارد که ارتباط بین این دو را تقویت می کنند.

RFID

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست