Rate this post

نرم افزار خزانه داری سانیران

آشنایی با اطلاعات زمان استقرار

استقرار

استقرار

هنگام استقرار سیستم در سایت مشتری لازم است آن دسته از عملیات قبلی را که همچنان به اطلاعات آن نیاز است جمع آوری کرده و بصورت اطلاعات زمان استقرار وارد سیستم کنید. این اطلاعات عبارتند از چک‌های پرداخت شده مدت دار و یا معوق ، سفته های پرداخت شده، چک های دریافت شده نزد صندوق، چک‌های دریافتی که به بانک واگذار شده‌اند، چک های دریافتی واخواست شده، سفته های دریافت شده.

استقرار چک و سفته پرداختی

در منوی افقی سیستم در قسمت استقرار  روی استقرار چک و سفته پرداختی کلیک کنید  با این کار فرم استقرار اسناد پرداختنی مطابق شکل زیر نمایش داده می شود در این فرم سربرگ چک و  سفته وجود دارد که با باز شدن فرم بطور پیش فرض سربرگ چک فعال می شود در میان فیلدهای موجود در این سربرگ فیلدهای دریافت کننده ، عملیات حسابداری، نوع ارز، نوع مدت، و تاثیر بر موجودی از نوع فیلدهای فقط خواندنی هستند و نمی‌توانند در آنها اطلاعاتی را درج کنید.

سلکتور موجود در فیلد تفضیل لیست کلیه حسابهای تفضیلی تعریف شده در سیستم را نشان می دهد در این لیست حساب تفضیل دریافت کننده چک را انتخاب کنید با این کار شرح مربوط به حساب تفضیل انتخاب شده در فیلد دریافت کننده  نمایش داده می‌شود که قابل ویرایش نیز خواهد بود.

سلکتور موجود در فیلد کد عملیات لیست کلیه عملیات مربوط به پرداخت چک را که در بخش معرفی نحوه ثبت عملیات حسابداری تعریف کرده اید نمایش می‌دهد. در این لیست کد عملیات مورد نظر را انتخاب کنید با این کار شرح مربوط کد انتخاب شده در فیلد عملیات حسابداری نمایش داده می‌شود همچنین اطلاعات مربوط به نوع مدت مورد نظر در فیلد نوع مدت درج خواهد شد. در فیلد حساب بانکی، حساب بانکی مورد نظر خود را انتخاب کنید. حساب بانکی تعریف شده باید حتماً دارای کد حساب تفضیل باشد.

نوع ارز حساب بانکی انتخاب شده نیز در فیلد نوع ارز نمایش داده می‌شود در فیلد شماره چک از میان دسته چک‌های تعریف شده برای حساب بانکی شماره چک مورد نظر را انتخاب کنید. در فیلدهای مبلغ، تاریخ سر رسید و شرح چک مقادیر مورد نظر را وارد کنید اگر نحوه شماره گذاری استقرار پرداخت اتوماتیک تعریف شده باشد فیلد شماره اعلامیه به ترتیب از اولین شماره تعیین شده پر می‌شود ولی اگر نحوه شماره گذاری بصورت دستی تعریف شده باشد باید شماره اعلامیه را تایپ کنید اگر کد عملیات انتخاب شده با معینی مرتبط باشد که با تفضیل های ستون دوم و سوم در ارتباط هست اطلاعات این دو فیلد نیز باید توسط کاربر وارد شود بعد از وارد کردن اطلاعات بالا می‌توان آن را ذخیره کنید.

استقرار واگذار به بانک

در این قسمت می‌توانید چک و سفته‌هایی را که در قسمت استقرار چک و سفته دریافتی قبلاً دریافت شده‌اند اما به بانک واگذار نشده‌اند را با وضعیت واگذار به بانک به سیستم معرفی کنید ابتدا در منوی افقی سیستم در قسمت استقرار  روی دکمه استقرار واگذار به بانک کلیک کنید  با این کار فرم استقرار در قسمت استقرار  روی استقرار چک و سفته پرداختی کلیک کنید  با این کار فرم استقرار واگذار به بانک مطابق شکل زیر نمایش داده می‌شود این فرم بطور پیش فرض در سربرگ چک باز می‌شود در فیلد کد عملیات می‌توانید لیست عملیاتی را که برای  واگذار به بانک تعریف کرده‌اید مشاهده کنید در این لیست کد مورد نظر را انتخاب کنید در قسمت شماره حساب، شماره حسابی را که قرار است چک یا سفته که در آن واگذار شده انتخاب کنید در فیلد شماره چک، شماره‌ی چک قبلاً در قسمت استقرار چک دریافتی، استقرار آن را ایجاد کرده‌اید را انتخاب نمایید همانطور که مشاهده می‌شود کلیه اطلاعات مربوط به آن شماره چک بصورت خودکار پر می‌شود و نهایتاً با زدن دکمه ذخیره اطلاعات مورد نظر ذخیره می‌گردد.

در قسمت سفته نیز فرایند انجام کار همانند چک می‌باشد.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست