1. خانه
  2. آموزش حسابداری
  3. اسناد حسابداری در سیستم حسابداری سانیران

اسناد حسابداری در سیستم حسابداری سانیران

Rate this post

جابجایی اسناد حسابداری

جابجایی اسناد زمانی استفاده می‌گردد که بخواهیم اسناد موجود در یک روز را با هم جابجا نمایید برای این منظور ابتدا برروی سند مورد نظر کلیک نموده و بر روی دکمه جابجایی سند کلیک نمایید با این عمل لیست اسناد موجود در آن تاریخ نمایش داده می‌شود که با انتخاب هر کدامیک از اسناد سند مورد نظر جابجا می‌گردد.

فیلتر اسناد حسابداری

در هنگام فیلتر نمودن اسناد می‌توان کلیه آیتم های موجود در اسناد ثبت شده را در پنل فیلتر نرم افزار جستجو نمود.

در هنگام فیلتر نمودن ابتدا بر روی آیتمی که قرار است در اسناد فیلتر شود کلیک کنید سپس متناسب با نوع شرط مورد نظر میتوان از موارد شامل، فاقد، مساوی، مخالف، کوچکتر، بزرگتر، بین، عضو و درختواره را انتخاب نمود.

لازم به ذکر است شرط عضو هنگامی استفاده می شود که کاربر بخواهد از بین مقادیر موجود در یک آیتم یک یا چند مورد را انتخاب نماید مثل معین ها و تفضیل ها.

بدین منظور ابتدا برروی  یک آیتم بعنوان مثال معین کلیک نموده و شرط عضو را انتخاب نموده و در لیست نمایش داده یک و یا چند مورد را انتخاب و بر روی دکمه اضافه کلیک کنید بدین شکل اسنادی که معین های  انتخاب شده در آنها وجود دارد نمایش داده میشود.

شماره گذار ی اسناد حسابداری

شماره گذار ی نرم افزار حسابداری سانیران از دو بخش عطف و شماره سند تشکیل شده است شماره عطف سند توسط سیستم به اسناد اختصاص داده می‌شود و تحت هیچ شرایطی قابل تغییر نمی‌باشد.

شماره سند نیز توسط سیستم همزمان با عطف به اسناد اختصاص داده می‌شود. با این فرق که در هنگام شماره گذاری، شماره های سند براساس تاریخ ثبت و شماره روزانه مرتب شده و مجدداً  شماره گذاری می‌گردد.

نکته: در هنگام قطعی نمودن اسناد شماره گذاری بصورت اتوماتیک انجام خواهد پذیرفت به منظور شماره گذاری اسناد ابتدا بر روی دکمه شماره گذاری اسناد کلیک نمایید.

اگر در تنظیمات اولیه سیستم شماره گذاری بصورت تجمعی انجام شده باشد از کاربر سوال می‌شود که آیا شماره گذاری در شعبه جاری انجام پذیرد و یا بصورت تجمعی. اگر شعبه ای جاری انتخاب گردد فقط اسناد شعبه جاری شماره گذاری خواهد گردید.

ولی اگر تجمعی انتخاب گردد اسناد بصورت کلی با احتساب شعبه ی دیگر شماره گذاری می‌گردد. لازم به توضیح است که اگر در اولین شماره گذاری یکی از روشهای تفکیکی و یا تجمعی انتخاب گردد تا انتهای سال مالی دیگر نمی‌توان روش انتخاب شده را تغییر داد.

قطعی کردن اسناد حسابداری

با کلیک کردن بر روی دکمه قطعی کردن وارد فرم قطعی کردن اسناد می شوید در این فرم در صورت وجود اسناد بررسی شده تا تاریخ وارد شده می توان با کلیک کردن برروی دکمه قطعی کردن اسناد ، اسناد را به حالت قطعی یا دائم تبدیل نمود بایست دقت داشت که در صورت قطعی نمودن اسناد تحت هیچ شرایطی سیستم اجازه حذف یا ویرایش سند را نخواهد داشت .

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست