Rate this post

تاریخچه نرم افزار حسابداری در ایران/نرم فزار مالی جامع سانیران

تاریخچه حسابداری در ایران به نخستین تمدنهایی بر می‌گردکه در این سرزمین پا گرفت. مدارک به دست آمده با ۲۵ قرن قدمت، گواه بر پیشرفت این دانش در ایران باستان است.

در طول تاریخ، روشهای حسابداری متنوع و متعددی برای اداره امور حکومتی و انجام دادن فعالیتهای اقتصادی ابداع شد که در پاسخ به نیازهای زمان، سیر تحولی و تکاملی داشته است.

استفاده از سیستم های نرم افزاری برای سرعت بخشیدن و بالا بردن سرعت مراحل حسابداری از سالهای اولیه پدید آمدن کامپیوتر و نرم افزار شروع شد.

اولین سیستم نرم افزار حسابداری در ایران، پیش از انقلاب توسط یک دانشگاه آمریکایی برای پالایشگاه آبادان طراحی شد که به مدت حدود ۱۰سال از آن استفاده می شد. اگرچه کار با سیستم های اولیه پانچ کارت بسیارسخت بود ولی حدود ۵۰ پانچیست از عهده این وظیفه بر می آمدند.

امروزه با ورود سیستم های حسابداری به بدیهی ترین بخش آن برای هر سازمان تبدیل شده است. نرم افزار های مختلف در این رابطه وجود دارد که به عنوان نمونه می توان به آفیس اکانتینگ محصول شرکت ماکروسافت اشاره کرد.

بسیاری از نرم افزارهای بزرگ مالی و اداری  جهان برای بالا بردن کارایی و کارکرد سیستم خود از آخرین تکنیک های نرم افزاری مانند پردازش موازی و جدیدا پردازش ابری استفاده می کنند.

حسابداری در ایران امروز، با تعریف ها، مفاهیم و بازتاب عملکرد گسترده‌اش، جایگاه مناسبی در نظام مالی و اقتصادی یافته است. بازتاب این امر را می‌توان در توجه خاص مدیران به حسابداری و استفاده از اطلاعات مالی در تصمیم‌گیریها و سیاست‌گذاریهای استراژیک موسسه‌ها و شرکت‌های تحت نظارتشان مشاهده کرد. در سطح کلان نیز شاهد اعتماد و اتکای نظام مالی کشور به رسیدگی‌های حسابرسان، بررسی اسناد و مدارک غعالیت‌های مالی به وسیله آنان و قضاوت نهایی ایشان هستیمکه در قالب گزارش حسابرسی منتشر می‌شود.

نرم افزار حسابداری

نرم افزار جامع حسابداری

 

 

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست