1. خانه
  2. اخبار
  3. حذف امکان تماشای تصویر در جست‌وجوگر google

حذف امکان تماشای تصویر در جست‌وجوگر google

Rate this post

شرکت google در جست‌وجوگر تصویری خود کلید «مشاهده تصویر» (View Image) را حذف کرد.

این کلید در واقع روش ساده ای برای رساندن کاربر به عکس‌ها بود که google این امکان را فراهم می‌کرد، تا افراد بتوانند به صورت مستقیم و بدون نیاز به باز کردن سایت اینترنتی مربوطه، تصویر مورد نظر خود را در اختیار بگیرند.
این تغییر که بسیار کوچک به نظر می‌رسد، برای بسیاری از کاربران تاثیرات بزرگ را برجا می‌گذارد، زیرا از این پس ذخیره کردن عکس‌ها با کیفیت بالا به صورت مستقیم می بایست با مراجعه به سایت مربوطه انجام پذیرد و الا هیچ گزینه ای جهت ذخیره عکس با کیفیت بالا برای کاربر وجود ندارد.
به گزارش وب‌سایت zdnet؛ این تغییر در حالی اعمال شد که هفته گذشته شرکت Getty Images از آغاز همکاری‌های چندساله جدید با google خبر داد.

مرکز iStock از زیرمجموعه‌های شرکت Getty اعلام کرد که google موافقت کرده است حق کپی‌رایت را برای تصاویر جست‌وجو شده در سایت اینترنتی خود اعمال کند و به دنبال آن کلید View Image از جست‌وجوگر تصویری این شرکت حذف شود.

این آژانس ارایه دهنده خدمات تصویری سال گذشته در کمیسیون اروپا شکایتی را تنظیم کرده بود که به موجب آن گفته می‌شد google حقوق معنوی آنها را زیرپا گذاشته است و در نتایج جست‌وجوهای تصویری google تصاویر باکیفیت بالا و حجم زیاد بدون در نظر گرفتن هر محدودیتی نمایان می‌شوند. پیش از سال ۲۰۱۳ میلادی گوگل عکس‌ها را فقط به صورت کوچک و با حجم کم نمایش می‌داد. شرکت Getty Images همچنین مذاکراتی را با مقامات اتحادیه اروپا و آمریکا انجام داد.
شرکت google هفته گذشته به صورت رسمی این تغییر را اعلام کرد و توضیح داد بر اساس آن کاربر آسان‌تر به سایت‌های اینترنتی متصل می‌شود.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست