5/5 - (1 امتیاز)

حسابداری ارزی

در صورتیکه معین انتخاب شده از ویژگی ارزی برخوردار باشد می‌بایست از حسابداری ارزی تفضیلی که قابلیت ارزی دارد استفاده شود.

در این حالت متناسب با نوع ارز تفضیل نوع ارز در فیلد نام ارزنمایش داده میشود.

در مرحله بعدی متناسب با نحوه ورود ارقام که ممکن است از با ورود ریال انجام پذیرد که در این حالت سیستم با داشتن نرخ ارز مقدار ارز محاسبه می کند و یا در حالت دیگر با ورود مقادیر ارزی و نرخ ارز مقادیر ریالی بدهکار یا بستانکار را محاسبه می‌کند.

معرفی حسابداری ارزی در نرم افزار جامع حسابداری سانیران

ثبت اسناد را میتوان در دو حالت پیش نویس و موقت ثبت نمود.

درحالت پیش فرض می‌توان سند را در هر حالتی مثلاً غیر بالانس ثبت نمود. برای اینکار می‌توان از دکمه ثبت پیش نویس و یا از کلید ctrl+r استفاده نمود.

حالت دیگر ثبت سند، ثبت موقت می‌باشد. لزوماً می‌بایست کنترلهای سند رعایت شده باشد مثلاً اسناد بالانس باشند تمامی سطوح صحیح وارد شده باشد. جهت ثبت موقت سند هم می‌توان از دکمه ثبت موقت و هم از کلید ctrl+s استفاده نمود.

پس از ثبت اسناد در هنگام بررسی و کنترل مجدد اسناد می بایست از ثبت تایید اسناد استفاده نمود برای این منظور بر روی سند مربوطه قرار گرفته و بر روی دکمه تایید اسناد کلیک کنید.

بررسی اسناد را فقط برای اسناد ثبت موقت فقط می‌توان استفاده نمود. پس از بررسی اسناد دیگر نمیتوان سند را حذف و یا ویرایش نمود. مگر اینکه دوبار سند را به حالت بررسی نشده بازگردد.

آخرین مرحله ثبت اسناد پس از بررسی اسناد قطعی یا دائمی می‌باشد که پس از انجام این عمل به هیچ عنوان نمیتوان سند را حذف و یا ویرایش نمود و یا به حالت قبل بازگرداند.

با فشردن تب مشاهده اسناد فرم سند حسابداری می‌توان اسناد صادره را بصورت کلی مشاهده نمود.

توجه داشته باشید که بصورت پیش فرض در لیست اسناد فقط می‌توان اسناد جاری را مشاهده نمود ولی در صورت نیاز و نیز داشتن دسترسی لازم می‌توان با زدن دکمه تمامی شعبه کلیه شعب موجود در سیستم را مشاهده نمود.

جهت کپی نمودن اسناد در نرم افزار حسابداری سانیران می‌توان با قرار گرفتن بر روی سند و یا اسناد مورد نظر کلید کپی اسناد را زد.

در این قسمت از کاربر تاریخ سند همچنین حالت سند مقصد درخواست میشود ضمن اینکه اگر چندین تب انتخاب شده باشد از کاربر سوال می‌شود که سند مقصد بصورت تجمعی و یا تفکیک شده ایجاد گردد.

جهت کپی نمودن اسناد از یک شعبه به شعبه دیگر باید ابتدا شعبه مورد نظر که قرار است اسناد در آن شعبه کپی شود انتخاب نمایید، حال در لیست اسناد با زدن کلد کلیه اسناد، اسناد را که قرار است کپی شود انتخاب کنید و یا کلید کپی اسناد را بزنید.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
5/5 - (1 امتیاز)
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست