1. خانه
  2. آموزش حسابداری
  3. درآمدی بر روش خرید استعلامی کالا، در سیستم تدارکات

درآمدی بر روش خرید استعلامی کالا، در سیستم تدارکات

Rate this post

درآمدی بر روش خرید استعلامی کالا، در سیستم خرید و  تدارکات

بطور کلی، مهمترین خریدهایی که در یک سازمان انجام می‌پذیرد، خرید کالاهایی است که از طریق روند استعلام و یا مناقصه خریداری شده است.

در سیستم تدارکات سانیران، روند خرید استعلامی و مناقصه با تعیین فروشندگان مرتبط آغاز گردیده و با صدور فرم ارائه پیش فاکتور، ادامه می‌یابد. طبیعتاً، برندۀ استعلام یا مناقصه فروشنده‌ای است که پائین‌ترین قیمت به همراه بالاترین کیفیت را ارائه نماید. پس از ردیایی و تعیین فروشنده ، صدور دستور خرید می‌تواند فرمانی جهت خرید کالا از فروشندۀ برنده باشد. لازم به ذکر است که در نرم افزار تدارکات سانیران، در هر مرحله می‌توان مقدار کالای مد نظر را تغییر داد. همچنین، سیستم دارای قابلیتی است  که بتوان در هر مرحله بر حسب نیاز، از کالای مشابه، استفاده نمود و ادامۀ فرآیند خرید را با آن کالای مشابه ادامه داد.

صدور فاکتور خرید، آخرین مرحله از سیستم تدارکات می‌باشد که در این مرحله نیز، همچنان وابستگی به فروشنده وجود دارد. به عبارت دیگر، پس از صدور فاکتور خرید، ادامۀ عملیات صرفاً در سیستم تدارکات و سیستم انبار سانیران ادامه پیدا خواهد نمود.

از جمله، قابلیت‌های فاکتور خرید در سیستم تدارکات سانیران،استفاده از عوامل داینامیک می‌باشد. در این عوامل، کاربر به راحتی می‌تواند نسبت به تغییر مقدار عامل متناسب با نیاز اقدام نماید و نهایتاً به مبالغ مندرج در فاکتور که فروشنده ارائه نموده است، دست یابد.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست