3.6/5 - (8 امتیاز)

درخواست کالا از انبار

در اکثر شرکت ها و سازمان ها به منظور استفاده از کالا ها و خدمات فرآیندهایی متناسب با نیاز تعریف شده است . این فرآیند ها قالبا به صورت دستی و کاغذی بوده و ساز و کار مناسبی جهت بایگانی و ردیابی درخواست کالا وجود ندارد.

با لطف توسعه سیستم های نرم افزار ، کلیه فرآیند درخواست کالا از انبار به صورت کاملا مکانیزه بوده و هر شخص متناسب با حدود دسترسی ، امکان ثبت درخواست ، تائید درخواست و تصوین نهایی درخواست را دارا می باشد.

در مکانیزم درخواست کالا باید توجه داشت که درخواست کالا از انبار صحیح می باشد و به اشتباه برخی درخواست خرید کالا را مد نظر قرار می دهند.

اساسا در مرحله اول متقاضی کالا طی یک درخواست به انبار یا انبار دار ، کالای مورد نیاز خود را اعلام می نماید.

انبار دار در صورت تائید بودن درخواست و نیز در صورت موجود داشتن کالای مورد نظر در انبار ، نسبت به تحویل کالا به فرد متقاضی یا همان درخواست کننده اقدام می نماید و پرونده درخواست آن کالا بسته می گردد.

ولی در صورتی که کالای درخواست شده در انبار موجود نباشد ، انباردار بر اساس درخواست کالای ارسال شده توسط متقاضی یک درخواست تامین کالا به مسئول تدارکات زده و از واحد تدارکات درخواست شارژ یا تامین موجودی کالای مورد نظر را اعلام می نماید.

در واحد تدارکات

 ادامه مراحل تامین کالا  انجام می پذیرد که شامل : تائید تامین کالا ، ثبت سفارش کالا ، تائید درخواست سفارش کالا ، انتخاب رویه خرید اعم از خرید جزئی ، مناقصه یا استعلامی  ، انتخاب تامین کننده ، دریافت پیش فاکتور از تامین کننده ، استعلام پیش فاکتور ، دستور خرید از فروشنده ، فاکتور فروش ،برگ ارسال

پس از ثبت برگ ارسال کالا ، انبار دار بر اساس آن برگ ارسال مرتبط نسبت به رسید کالا اقدام می نماید و موجودی انبار شارژ می گردد.

حالا زمانیست که انبار دار مجددا میتواند به درخواست کالا متقاضی رجوع کرده و نسبت به تحویل کالا اقدام نماید.

جهت مشاوره یا مکانیزم و فرآیند درخواست کالا می توانید با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمائید

تماس : ۵۳۸۶۳-۰۲۱

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
3.6/5 - (8 امتیاز)
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست