1. خانه
  2. آموزش حسابداری
  3. راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری سانیران – قسمت ۱۶

راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری سانیران – قسمت ۱۶

Rate this post

راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری سانیران ۱۶

راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری نرم افزار دریافت و پرداخت سانیران – قسمت ۱۶

پرداخت چک بانکی، پرداخت وجه نقد و سفته، واگذاری چک بانکی به غیر، استرداد چک ها وسفته های دریافت شده ،تبدیل چک بانکی یا سفته پرداخت شده تضمینی به عادی

نرم افزار حسابداری سانیران

چک بانکی

پرداخت چک بانکی:

در فیلد حساب بانکی، حساب بانکی با شماره چک بانکی پرداختی مورد نظر را، با فیلد مربوطه انتخاب کنید. تاریخ سررسید را وارد کنید. بطور پیش فرض فیلد تاریخ سررسید با تاریخ روز پر می‌شود. مبلغ را در فیلد مبلغ درج کنید. شرح چک بانکی را در فیلد مربوطه واردکنید. اگر کد عملیات انتخاب شده با معینی مرتبط باشد که دارای سطوح دوم و سوم است، تفضیلی‌های مورد نظر را انتخاب کنید.

این کل اطلاعاتی بود که برای ثبت چک بانکی پرداختی نیاز داشتید. اکنون می‌توانید اطلاعات وارد شده را ذخیره کنید. اطلاعات بقیه قلم‌ها نیز با تفاوت‌های جزئی نسبت به آنچه که توضیح داده شد پر می‌شوند.

چک بانکی

پرداخت وجه نقد و سفته:

برای پرداخت وجه نقد و سفته لازم است صندوق مورد نظر را انتخاب کنید. در پرداخت از نوع  اعلامیه برداشت، اطلاعات سربرگ را باید مانند پرداخت چک پر کنید. در اطلاعات قلم بعد از انتخاب کد عملیات شماره و تاریخ اعلامیه را وارد کنید. سپس حساب بانکی مورد نظر را انتخاب کرده و مقادیر مبلغ و شرح را وارد کنید. در پایان اطلاعات وارد شده را ثبت کنید.

واگذاری چک بانکی به غیر:

در اعلامیه پرداخت این امکان را نیز دارید که چک‌های دریافت شده از دیگران را خرج کنید. برای ثبت چنین پرداخت‌هایی باید از قلم واگذاری چک به غیر استفاده کنید.برای واگذاری چک به غیر نیز لازم است صندوقی را که از چک‌های مورد نظر نگهداری می‌کند انتخاب کنید. سپس در اطلاعات قلم شماره چک مورد نظر را یافته و در پایان اطلاعات وارد شده را ثبت کنید.

چک بانکیاسترداد چک ها وسفته های دریافت شده:

اگر بخواهید چک‌ها وسفته‌های دریافت شده را استرداد کنید، باید آیتم‌های استرداد چک دریافتی یا استرداد سفته دریافتی را انتخاب کنید. سپس شماره چک و  سفته ای را که می‌خواهید استرداد کنید بیابید. در پایان اطلاعات وارد شده را ثبت کنید.

تبدیل چک بانکی یا سفته پرداخت شده تضمینی به عادی:

برای تبدیل چک بانکی یا سفته پرداخت شده تضمینی به عادی، نوع آیتم تضمینی به عادی یا تبدیل سفته تضمینی به عادی را انتخاب کنید. سپس در اطلاعات قلم کد عملیات مرتبط در سلکتور شماره چک یا شماره سفته را انتخاب نمایید. از میان قلم های تضمینی پرداخت شده قبلی شماره قلم مورد نظر را بیابید. نوع مدت و تاریخ سررسید آن را وارد کنید. در پایان اطلاعات وارد شده را ثبت کنید. با این کار تاثیر قلم مورد نظر بر موجودی از تضمینی بودن خارج و تبدیل به عادی می شود.

 

بشتر بدانید:

نرم افزار دریافت و پرداخت چیست و چه امکانات و مزایایی دارد؟

کانال تلگرام     کانال آموزشی سانیران

مطالب پیشین

بیشتر بدانید

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست