1. خانه
  2. آموزش حسابداری
  3. راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری سانیران – قسمت ۲۲

راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری سانیران – قسمت ۲۲

Rate this post

راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری سانیران ۲۲

راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری نرم افزار دریافت و پرداخت سانیران – قسمت ۲۲


(پرداخت بانک به بانک)
نرم افزار حسابداری سانیران

پرداخت بانک به بانک

پرداخت از بانک به بانک: در فیلد نوع پرداخت، گزینه انتقال از بانک به بانک را انتخاب کنید. تفضیلی مربوط به حساب بانک دریافت کننده را مشخص کنید. تاریخ اعلامیه و نوع ارز را وارد کنید. شرح مورد نظر را درج کرده و به قسمت اطلاعات قلم مورد نظر بروید. اگر قلم انتخابی چک است، بعد از انتخاب کد عملیات، حساب بانکی پرداخت کننده چک را بیابید. از میان دسته چک‌های تعریف شده برای آن، چک مورد نظر را انتخاب کنید. مقادیر تاریخ سررسید، مبلغ و شرح چک را وارد کنید. در پایان اطلاعات وارد شده را ثبت کنید.

 انتقال از بانک به بانک

در انتقال از بانک به بانک، اگر کد عملیات انتخاب شده با معینی مرتبط بود که دارای سطوح تفضیلی دوم و سوم است، درج اطلاعات آن‌ها نیز ضروری خواهد بود. اگر قلم انتخابی شما اعلامیه برداشت است، بعد از انتخاب، کد عملیات شماره و تاریخ اعلامیه را درج کرده و حساب بانکی مورد نظر را انتخاب کنید. سپس مقدار شرح و مبلغ را وارد کنید و در پایان اطلاعات را ذخیره کنید.

ایجاد آلارم سررسید اسناد

برای قراردادن هشدار یا آلارم برای چک‌های پرداخت شده کوتاه مدت و بلند مدت، در قسمت اعلامیه پرداخت بر روی آیکون پیام‌ها کلیک نمایید. در فرم باز شده با زدن دکمه جدید، فرم آمده ایجاد پیغام می گردد. در این فرم ابتدا محدوده فعالیت پیغام را وارد نمایید. در قسمت شروع، بررسی شرط حداکثر زمانی را که قبل از زمان سررسید چک و سفته قرار است پیغام فراخوانی شود مشخص نمایید.

در قسمت تاریخ از کمبوباکس مربوطه، مشخص نمایید که قرار است این آلارم برروی چه گزینه‌ای حساس باشد. در فیلد تعداد فراخوانی، تعداد دفعات نمایش پیغام را مشخص نمایید . گزینه مشاهده پیام هنگام ورود به سیستم، در صورت نیاز انتخاب کنید. در قسمت پیام، پیغام مورد نیاز را وارد نمائید . در آخر نیز مشخص نمایید پیغام برای چه کسانی قرار است نمایش داده شود.

در قسمت جزئیات شما می‌توانید پیغام مورد نظر را  فیلتر نمائید. برای این منظور بر روی گزینه جزئیات کلیک نمائید. در فرم باز شده می‌توانید براساس آیتم‌های سمت راست فیلتر خود را انتخاب نمائید . مثلا با قرار گرفتن بر روی آیتم نوع پرداخت و زدن دکمه مساوی، تعیین کنید که مقدار کدامیک از اقلام موجود در آن قرار است فیلتر گردد. با انتخاب آیتم مورد نظر و زدن دکمه + نسبت به تائید فرم مذکور اقدام نمائید . پس از انجام فیلتر فرم را ذخیره کنید.

انجام تنظیمات ، مربوط به ایجاد پیغام کلیه پیغام‌ها در منوی اصلی برنامه و در قسمت پیام‌ها قابل مشاهده می‌باشد. پس از مشاهده فرم و کلیک برروی تائید، یکبار عملیات فراخوانی انجام می‌پذیرد. یعنی از تعداد فراخوانی‌های ثبت شده در ایجاد پیغام یکبار آن انجام می پذیرد.

توجه شود: حداکثر تعداد فراخوانی ثبت شده، در ایجاد پیام کلیه پیام‌ها، قابل نمایش می‌باشد و پس از ثبت آخرین فراخوانی در این فرم، دیگر آن پیام قابل مشاهده نیست.

 

بشتر بدانید:

نرم افزار دریافت و پرداخت چیست و چه امکانات و مزایایی دارد؟

کانال تلگرام     کانال آموزشی سانیران

مطالب پیشین

بیشتر بدانید

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست