1. خانه
  2. آموزش حسابداری
  3. راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری سانیران – قسمت ۲۳

راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری سانیران – قسمت ۲۳

Rate this post

راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری سانیران ۲۳

راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری نرم افزار دریافت و پرداخت سانیران – قسمت ۲۳

(اعلامیه دریافت)
نرم افزار حسابداری سانیران

اعلامیه دریافت:

ابتدا در منوی افقی سیستم در قسمت دریافت و پرداخت برروی آیکون اعلامیه دریافت کلیک کنید. با این کار فرم اعلامیه دریافت به شکل زیر نمایش داده می شود. در اعلامیه دریافت شما می توانید از اسناد دریافت چک، سفته، وجه نقد، اعلامیه واریز تبدیل چک تضمینی به عادی تبدیل سفته تضمینی به عادی، استرداد چک پرداختنی، استرداد سفته پرداختنی و برگشت از واگذاری به غیر استفاده کنید.

اعلامیه دریافتاعلامیه دریافت :

فرم اعلامیه دریافت، بطور پیش فرض، روی دریافت از نوع عادی و قلم چک باز می‌شود. برای دریافت عادی چک گام‌های زیر را طی کنید.

در فیلد نوع دریافت گزینه عادی را انتخاب کنید. شماره رسید را در صورت شماره گذاری دستی باشد، در فیلد مربوطه وارد کنید. از سلکتور طرف مقابل، تفضیلی پرداخت کننده چک را انتخاب کنید. تاریخ رسید را در فیلد مربوطه وارد کنید نوع ارز را انتخاب کنید. نوع ارز بطور پیش فرض ریال است. صندوق را انتخاب کنید. شرح رسید را درج کرده یا آن را از لیست شرح های استاندارد انتخاب کنید.

در اطلاعات قلم، از لیست کدهای عملیاتی که برای دریافت چک تعریف کرده‌اید، کد مناسب را انتخاب کنید. نام بانک را انتخاب کنید. در فیلد کد شعبه، که لیست شعب تعریف شده، در بخش لیست شعب منتخب را نمایش می دهد. کد شعبه مورد نظر را انتخاب کنید.

عنوان شعبه در فیلد مربوطه درج می شود. شرح مبداء را انتخاب کنید. شماره حساب را وارد کنید. شماره سریال چک را وارد کنید. تاریخ رسید را وارد کنید. مبلغ را وارد کنید. تاریخ توافق شده را وارد کنید. شرح چک را درج کنید. اگر کد انتخاب شده در  فیلد کد عملیات با معینی مرتبط باشد که دارای تفضیلی سطوح دوم و سوم است، باید مقادیر را نیز پر کنید. ورود اطلاعات فیلد شماره فرعی اختیاری است. در پایان اطلاعات وارد شده را ذخیره کنید. برای دریافت اعلامیه واریز به ترتیب زیر عمل کنید.

 

بشتر بدانید:

نرم افزار دریافت و پرداخت چیست و چه امکانات و مزایایی دارد؟

کانال تلگرام     کانال آموزشی سانیران

مطالب پیشین

بیشتر بدانید

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست