1. خانه
  2. حسابداری
  3. راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری سانیران – قسمت ۲۹

راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری سانیران – قسمت ۲۹

Rate this post

راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری سانیران ۲۸

راهنمای کاربردی سیستم خزانه داری نرم افزار دریافت و پرداخت سانیران – قسمت ۲۹

(تمدید، تقلیل و ابطال ضمانتنامه)
نرم افزار حسابداری سانیران

تمدید ضمانتنامه:

در سربرگ ضمانتنامه‌های دریافتی از فرم عملیات ضمانتنامه‌ها، ضمانتنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس روی دکمه تمدید کلیک کنید. با این کار فرمی باز می‌شود. برای تمدید ضمانتنامه‌ها لازم است تاریخ سررسید، تاریخ عملیات و شماره را وارد کنید و بر روی دکمه تائید کلیک کنید. بعد از انجام این عمل، فیلد آخرین وضعیت در فرم عملیات ضمانتنامه‌هاُ با مقدار تمدید شده پر می‌شود. در فیلد آخرین وضعیت نیز تاریخ سررسید جدید ضمانتنامه مورد نظر درج خواهد شد.

نکته : تمدید ضمانتنامه سند حسابداری ندارد.

تقلیل ضمانتنامه :

تقلیل ضمانتنامه زمانی صورت می‌گیرد که ذینفع، درخواست کاهش مبلغ ضمانتنامه را به بانک بدهد. برای انجام عملیات تقلیل در فرم عملیات ضمانتنامه‌ها، بر روی تقلیل کلیک کنید. در این فرم تاریخ تغییرات، مبلغ ضمانتنامه و نیز تاریخ عملیات را در فیلدهای مربوطه وارد کنید. سپس اطلاعات درج شده را تائید کنید.

ابطال ضمانتنامه :

در فرم عملیات ضمانتنامه‌ها، ضمانتنامه مورد نظر را انتخاب کنید. سپس برروی دکمه ابطال کلیک کنید. با این کار فرم زیر باز می‌شود. در این فرم تاریخ تغییرات، تاریخ عملیات و در صورت لزوم شماره ابطال را وارد کنید. اطلاعات را تائید کنید. به این ترتیب وضعیت ضمانتنامه مورد نظر به حالت ابطال شده تغییر می یابد.

با انجام هر عملی روی ضمانتنامه تاریخچه‌ای از تغییرات ذخیره می‌شود. برای مشاهده تاریخچه عملیات صورت گرفته روی یک ضمانتنامه، ضمانتنامه مورد نظر را انتخاب کرده و سپس برروی دکمه تاریخچه کلیک کنید. با این کار فرمی باز خواهد شد که حاوی تاریخچه عملیات صورت گرفته روی ضمانتنامه مورد نظر است. در این فرم می‌توان هریک از تغییرات ضمانتنامه مربوطه را علاوه بر مشاهده، حذف نمود.

 

بشتر بدانید:

نرم افزار دریافت و پرداخت چیست و چه امکانات و مزایایی دارد؟

کانال تلگرام     کانال آموزشی سانیران

مطالب پیشین

بیشتر بدانید

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست