Rate this post

راهکارهای یکپارچه سانیران در صنعت پیمانکاری

راهکارهای یکپارچه سانیران، جهت راهبری پروژه های پیمانکاری، چندین سیستم را در قالب یک مجموعۀ یکپارچه سیستم پیمانکاری ارائه نموده است:

  • برقراری ارتباط بین پروژه ها و دفاتر مرکزی با سیستم انتشار اطلاعات سانیران: اگر‌چه پروژه‌های پیمانکاری گاهی کمترین امکانات مخابراتی را دارند، ولی به کمک ابزار انتشار اطلاعات سانیران می‌توان اطلاعات دور‌افتاده‌ترین پروژه‌ها را، گردآوری و مدیریت نمود. به این ترتیب، امکان نظارت و مدیریت پروژه‌ها، متناسب با هر پروژه و نیازهای اطلاعاتی آن، مهیا خواهد بود.
  • تعیین هزینه حقوق و دستمزد به تفکیک مراکز هزینه، پروژه‌ها و فعالیت با استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد سانیران: با توجه به پراکندگی نیروی انسانی در پروژه‌ها، یکی از نیازهای شرکت‌های پیمانکاری تعیین هزینه حقوق و دستمزد به تفکیک مراکز فعالیت در پروژه‌هاست. به این ترتیب که در یک دورۀ مشخص، کارکنان در پروژه‌های متعدد کار می‌کنند و سازمان نیازمند مشخص‌کردن هزینۀ کارکرد پرسنل به تفکیک پروژه‌هاست. سیستم حقوق و دستمزد سانیران، علاوه بر پوشش این نیاز، قادر به پاسخگویی قوانین متفاوت بیمه و مالیات در مناطق متعدد کاری است.
  • مدیریت تامین پروژه با استفاده از نرم افزار خرید و تدارکات داخلی: آنچه به‌ منزلۀ مدیریت تأمین پروژه اهمیت دارد، پاسخ‌گویی به نیازهای پروژه در کنار مدیریت سفارش‌هاست. سیستم‌های تدارکات داخلی در راهکار پیمانکاری، با ارتباط با انبارهای پروژه می‌توانند بر اساس درخواست‌های پروژه، برای سفارش کالا و خدمات، اقدام کنند. تحویل کالا هم در انبار و هم بصورت ارسال مستقیم، به پروژه، امکان‌پذیر است.
  • نگهداری از کالا و مدیریت آن در نرم افزار انبارداری : در نرم افزار پیمانکاری، مهمترین عامل در تعیین قیمت تمام شدۀ پیمان، کنترل بر موجودی کالا، می‌باشد. همچنین با اجرای انبارگردانی مکانیزه در سطح پروژه‌ها و ردیابی رسید و مصرف کالا‌ها در پروژه‌ها و داشتن سابقۀ چند‌ساله، هر سازمان می‌تواند اطلاعات مصرف کالای هر پروژه را به‌دست آورد و از آن‌ها در اصلاح روند اجرای پروژه‌ها و تخمین زمان و اجرای پروژه‌های بعدی استفاده کند.
  • مدیریت دریافت‌ها، پرداخت‌ها و تضامین با استفاده از نرم افزار دریافت و پرداخت: پیمانکاران، به‌سبب نوع کار خود، مرتباً از تضامین بانکی استفاده می‌کنند. به‌علت تنوع تخصص‌های لازم در هر پروژه و بالطبع تعدد نیروهای متخصص آن‌ها، شرکت‌های پیمانکاری نیازمند به‌کارگیری اسناد اعتباری متعددی برای پرداخت هزینه‌ها هستند. در چنین حالتی، سیستم پیمانکاری با مدیریت دریافت و پرداخت با قابلیت پوشش ضمانت‌نامه‌ها، در کنترل وجوه نقد، نقدینگی و دستیابی به گزارش منابع و مصارف سازمان کمک شایانی می‌کند.
  • مدیریت ماشین آلات و تجهیزات با استفاده از نرم افزار اموال و دارائی ثابت: عموماً، نگهداری، کنترل و ردیابی اموال موجود در پروژه ها، بدون داشتن سیستم منسجم کنترل اموال، بسیار سخت و طاقت فرساست. سیستم اموال و دارائی ثابت سانیران، علاوه بر کنترل و ردیابی ماشین آلات، محاسبات استهلاک را در سطح مراکز هزینه و فعالیت‌ها انجام داده و تعیین بهای تمام شده فعالیت ها نقش بسزائی دارد.
برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست