1. خانه
  2. آموزش حسابداری
  3.  روند خرید کالا در سیستم تدارکات سانیران

 روند خرید کالا در سیستم تدارکات سانیران

Rate this post

 روند خرید کالا در سیستم خرید و تدارکات سانیران

معمولاً، تعیین پروسه خرید، بنابر، سیاست های خرید،  از طریق سه روش زیر انجام می‌پذیرد.

  • خرید های جزئی
  • خرید از طریق استعلام بها
  • خرید از طریق مناقصه

بطور کلی، خریدهای کوچک و کم اهمیت، از دسته خریدهای جزئی محسوب می‌شوند. در سیستم تدارکات سانیران، خرید جزئی کالا و خدمات بر اساس پروسه آسان و کوتاه، صرفاً با صدور فاکتور خرید از طرف فروشنده به انجام خواهد رسید.

عمدتاً، استفاده از سیستم تدارکات مربوط می‌شود به خریدهایی از نوع استعلامی و مناقصه، که موضوع اصلی بحث در نرم افزار خرید و تدارکات سانیران می‌باشد.

امروزه، تمامی سازمانها و ارگانها تمایل به خرید کالا با پائین ترین بهای ممکن را دارند. در واقع،  این ارگانها، به خرید با قیمت و شرایط مناسب، بعنوان ابزار اصلی برای کسب کیفیت خدمات خود، تأکید ویژه‌ای دارند. بدین منظور، با جمع آوری اطلاعات خرید، سعی در پیدا نمودن بهترین کیفیت و پائین ترین قیمت می‌نمایند. اما، اغلب اوقات بدست آوردن کالاهایی با پارامترهای مذکور زمانبر و هزینه بر می‌باشد.

بدین جهت، سیستم تدارکات با بهره برداری از سیستم ارزیابی فروشندگان و حوزه فعالیتشان تا حدود زیادی مسیر رسیدن به هدف را هموارتر نموده و ابزار رسیدن به آنها را در اختیار واحدهای خرید سازمانها قرار می‌دهد. بدین ترتیب، پس از تعیین روند فرآیند خرید، با ابزارهایی از جمله: تعیین فروشندگان مرتبط با کالای مورد نظر و نمایش امتیاز فروشنده، هنگام تعیین فروشنده، کاربر به سمت یک خرید مطمئن و از قبل محاسبه شده، هدایت می‌گردد.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست