Rate this post

نرم افزار پیمانکاری سانیران

ساختار شکست کار WBS در شرکت های پیمانکاری

مهمترین چالش در نگهداری و طبقه بندی حسابها در شرکت های پیمانکاری ، نگهداری و تفکیک هزینه ها در پروژه هاست. این امر زمانی بیشتر جلب توجه می نماید که بخواهیم انحرافات مربوط به هزینه و زمان را به تکفیک مراحل کاری رصد کنیم.

ساختار شکست هزینه (wbs)

یکی از بهترین راه حل ها استفاده از WBS) Work Breakdown Structure) یا ساختار شکست کار می باشد. در این روش کل پروژه به واحد های کوچکتر کاری شکسته شده و رصد و تفکیک مراحل انجام کار راحتر انجام می پذیرد.

ساختار شکست کار برآورد  هزینه ، زمان و درآمد های پروژه را بسیار آسانتر از برآورد کلی پروژه می سازد. در نظر بگیرید که بخواهید یک ساختمان را برآورد هزینه نمائید ، قطعا بدون تفکیک مراحل انجام کار و مراکز فعالیت ، این موضوع به هیچ عنوان مقدور نخواهد بود . ولی در صورتی که ابتدا ساختمان به طبقات ، طبقات به واحدها و واحد ها به اتاق ها تفکیک می شود ، دید راحتری نسبت به برآورد هزینه ها خواهیم داشت.

ساختار شکست هزینه

در این راستا  سیستم حسابداری سانیران  ، در ساختار کدینگ و حسابداری خود ، قابلیت شکست سطوح کاری را در هفت سطح شناور جای داده است .

استفاده از سطوح شناور ، استفاده از تعداد کاراکتر های بدون محدودیت ، امکان دسترسی دادن به کاربران مختلف و نیز نهایتا گزارش گیری در این خصوص از شاخصه های منحصر به فرد نرم افزار حسابداری پیمانکاری سانیران می باشد.

علاوه بر سطوح تفکیکی در نرم افزار حسابداری سانیران ، این شکست مراکز فعالیت در سایر سیستم های یکپارچه سانیران نیز رعایت شده است .

به عنوان مثال در سیستم انبار ، مجموعه یکپارچه سانیران ، درخواست کالا و نیز مصرف کالا ها متناسب با ساختار شکست قابلیت تفکیک را دارد .

در سیستم حقوق و دستمزد ، مجموعه یکپارجه سانیران ، هزینه کرد حقوق ها متناسب با ساختار شکست قابلت تفکیک وجود دارد.

در سیستم دارائی ثابت مجموعه یکپارچه سانیران ، هزینه استهلاک قابلیت تفکیک در سطوح ساختار شکست پروژه را دارد . یعنی به راحتی می توان هزینه های استهلاک هر واحد واحد را دقیقا در جای خود شناسائی نمود.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست