Rate this post

نرم افزار حسابداری سانیران

آموزش نرم افزار خزانه داری سانیران نحوه صدور سند حسابداری

ابتدا در منوی افقی سیستم برروی آیکون سند کلیک کنید با این کار فرم صدور اسناد حسابداری به شکل زیر نمایش داده می شود سند یا سندهای مورد نظر خود را انتخاب کنید قلم مورد نیاز خود را انتخاب کنید اگر نحوه شماره گذاری اسناد مختلط است با انتخاب هرنوع سند کلیه اقلام مورد استفاده در آن بطور اتوماتیک انتخاب می شود و امکان تغییر آنها را نخواهید داشت در بخش مشاهده اسناد خزانه داری مطابق شکل زیر می توانید تائید کنید کدام اسناد خزانه نمایش داده شوند اسنادی که هنوز برای آنها سند حسابداری صادر نشده است یا اسنادی که دارای سند حسابداری هستند اگر هر دو گزینه موجود در این بخش را تیک بزنید کلیه اسناد را مشاهده خواهید کرد.

سند حسابداری

سند حسابداری

نکته :لازم به ذکر است که در فرم صدور سند از نوع رسید دریافت و اعلامیه پرداخت سندهای را مشاهده خواهید کرد که برای آنها اطلاعات حسابداری پر کرده باشید بعد از تنظیم موارد بالا دکمه نمایش اسناد خزانه داری کلیک کنید با انجام این کار در بخش لیست اسناد خزانه داری فهرستی از اسناد خزانه داری را مشاهده خواهید کرد اطلاعاتی که در این لیست مشاهده میکنید عبارتند از اطلاعات سند مبنا در خزانه و اطلاعات سند .

اطلاعات سند حسابداری

شامل اطلاعاتی همچون شرح سند، شماره سند، تاریخ سند است. اطلاعات سند شامل اطلاعاتی همچون شماره سند، تاریخ سند و شرح سند است از میان اسناد نمایش داده شده سند یا اسناد مورد نظر خود را انتخاب کنید بعد از انتخاب سند می توانید برای صدور سند اقدام کنید. اگر چند سند را با هم برای صدور سند انتخاب کرده‌اید در قسمت صدور سند حسابداری یک سند بطور مجزا صادر می‌شود در فیلدهای تاریخ سند و شماره فرعی به ترتیب تاریخ و شماره مورد نظر را وارد کنید مقدار پیش فرض تاریخ سند تاریخ روز است. برای مشاهده سند صادر شده پس از انتخاب گزینه سند حسابداری صادر شده و زدن دکمه نمایش اسناد خزانه، سند مورد نظر را انتخاب نموده و بر روی آیکون نمایش سند کلیک کنید. اگر مایلید سند صادر شده را حذف کنید سند مورد نظر را از اسناد خزانه داری انتخاب کنید و روی گزینه حذف سند کلیک کنید. اگر بخواهید قبل از صدور سند پیش نویس سند حسابداری مشاهده کنید روی گزینه صدور سند کلیک کنید جهت قرار گرفتن شرح مورد نظر در آیتمهای سند میبایست در قسمت تنظیمات نحوه نمایش آیتم‌های طرف ثابت و طرف مقابل را معین نمایید. توجه نمایید که انجام این تنظیمات تاثیر بسزایی در نحوه صدور سند بخصوص برای اسناد مرکب دارد.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست