Rate this post

آموزش نرم افزار حسابداری سانیران : صدور سند انبار

سند انبار فرمی است که اطلاعات ورود و خروج کالا در انبارهای مختلف را ثبت می کند این اطلاعات معمولا” شامل نام انبار تحویل گیرنده یا تحویل دهنده ،طرف مقابل انبار تاریخ سند ، شماره سند، کالاها و مقادیر ورودی و خروجی هرکالا معرفی اسناد انبار و کاربرد هریک ابتدا فرم عمومی اسناد و نحوه صدور .

مراحل صدور سند انبار :

پس از کلیک کردن برروی آیکون  سند انبار فرمی مشابه فرم زیر در اختیار شما قرار می گیرد حال با توجه به نیاز می توان دسته اسناد را در سمت راست فرم انتخاب نمود .

صدور سند انبار
صدور سند انبار

اسناد پایان سال : اسناد ورودی ، اسناد خروجی ، اسناد امانی،رسید موقت ، سایر اسناد

توجه : در سیستم انبار مجموعه سانیران این قابلیت ایجاد گردیده است که کاربر به هر تعداد که لازم باشد بتواند انواع سند را ایجاد نماید و در فرم سند انبار آنها را مشاهده نماید توضیحات مربوطه در تنظیمات اصلی سیستم انبار مفصلا” داده خواهد شد .

مراحل صدور سند انبار :

پس از کلیک کردن برروی آیکون سند مورد نظر فرمی مشابه فرم زیر در اختیار شما قرار می گیرد.
برای ایجاد یک سند جدید برروی کلید جدید کلیک می کنیم.
برای انتخاب انباری که می خواهیم برای آن سند صادر کنیم می توان در فیلد عنوان انبار کد انبار مورد نظر را وارد کرده یا با کلیک کردن برروی کلید کمبو نام انبار از پنجره باز شده انبارهای تعریف شده را انتخاب نمود.
در این پنجره تنها انبارهایی نمایش داده می شود که در فرم معرفی انبارها به این نوع سند مرتبط شده اند پس از انتخاب انبار باید طرف مقابل سند را مشخص سازید .
برای انجام این کار می توانید در فیلد طرف مقابل کد تفضیلی طرف مقابل را وارد کنید یا با کلیک کردن برروی کلید کمبو تفضیل طرف مقابل مورد نظر را انتخاب کنید.

در این پنجره تنها اقلامی نمایش داده می شود که دارای شماره حساب تفضیلی باشد.
در صورتی که روش شماره گذاری سند دستی باشد شماره سند در فیلد شماره وارد می کنید در غیر اینصورت در هنگام ذخیره سند سیستم بطور اتوماتیک شماره ای را به آن اختصاص می دهد تاریخ سند را وارد میکنیم تاریخ سند باید بزرگتر از تاریخ تائیداسناد انبار باشد.
تاریخ تائیداسناد انبار را می توان در پنجره انتخاب انبارها مشاهده کرد .
در صورتی که سند دارای مبنا باشد سند مبنا را انتخاب کرده و در غیر اینصورت با انتخاب گزینه بدون سند مبنا به مرحله بعد میرویم با کلیک کردن برروی فیلد کد کالا در پنجره اقلام سند می توان کد کالای مورد نظر را وارد نمود تنها کالاهایی در این فرم نمایش داده می شوند که محل فیزیکی آنها انبار انتخاب شده باشد.
یادآوری می شود که تنها کالاهایی در سیستم نمایش داده میشوند که دارای روش حسابداری باشند و نیز در فرم معرفی کالا تیک مربوط به فعال بودن آن خورده باشد.
پس از انتخاب کد کالا روی فیلد تعداد قرار گرفته و مقدار کالا را وارد می کنیم.
در صورت تعریف واحد فرعی برای یک کالا می توانیم مقدار واحد فرعی برای این کالا را ویرایش یا انتخاب کنیم.
برای این کار برروی فیلد نوع واحد سنجش کلیک کنید تا کلید کمبو نمایان شود در کمبو باز شده نوع واحد سنجش را انتخاب کنید.
در صورتی که ضریب تبدیل بین واحد های سنجش متغیر باشد امکان ویرایش مقدار بر مبنای واحد اصلی نیز وجود خواهد داشت .

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست