Rate this post

آموزش حسابداری: نحوه صدور سند حسابداری در نرم افزار حسابداری سانیران

صدور سند حسابداری / سانیران

صدور سند حسابداری

صدور سند حسابداری

با کلیک کردن بر روی دکمه صدور سند در نوار ابزار افقی سیستم میتوان وارد فرم صدور سند حسابدار شد.

بصورت پیش فرض سیستم آماده صدور سند حسابداری در تاریخ روز سیستم میباشد ولی درصورتی که خواسته باشیم سند دیگری صادر نمایید بر روی دکمه + در بالای فرم صدور سند کلیک کنید تا فرم دیگری از آن سند آماده ثبت شود.

بعد از وارد نمودن شرح سند و در صورت لزوم شماره فرعی و زدن دکمه + و یا فشردن دکمه f2 یک ردیف سند جهت ثبت نمایش داده میشود.

با قرارگرفتن بر روی فیلد معین، کمبوباکسی در گوشه فیلد ظاهر می‌گردد که هم می‌توان آن را با ماوس و هم با دکمه ctrl+enter باز نمود.

در این فرم بصورت پیش فرض حساب های استفاده شده نمایش داده می‌شود که با زدن دکمه همه آیتمها و یا دکمه ctrl+z نیز می‌توان کلیه حسابها را مشاهده نمود.

گفتنی است پس از انتخاب معین و یا تفضیل مورد نظر و ثبت آن برای اولین بار در دفعه بعدی باز شدن فرم معین و تفضیل ها حساب های استفاده شده بصورت پیش فرض نمایش داده می‌شود.

حال با انتخاب معین مورد نظر و یا جستجو نمودن شرح و یا کد آن در فیلد جستجو حساب مربوطه نمایش داده می‌شود همانطور که مشاهده می‌گردد با انتخاب معین سطوح تفضیل شناور آن معین فعال گردیده و می‌توان تفضیلهای هر سطر را متناسب با شرایط تنوع تفضیلی آن معین انتخاب نمود.

مثلا اگر معین در تفضیل سطر اول با اشخاص ارتباط داده شده باشد در هنگام انتخاب تفضیل سطر اول می‌توان تفضیل های اشخاص را انتخاب نمود.

 هر سطر از تفضیل نیز برا ی اولین بار خالی می‌باشد که همانطور که گفته شد  پس از ثبت آن حساب در دفاتر بعدی بصورت پیش فرض فهرست قرار می‌گیرد.

مرحله بعد وارد نمودن شرح آرتیکل سند می‌باشد که در صورتی که قبلاً از ویژگی شرح ثابت معین در فرم معین استفاده شده باشد، می‌توان شرح ثابت آرتیکل را از کمبوباکس سمت چپ فیلد وارد نمایید.

پس از انتخاب معین مربوط به هر ردیف، سند متناسب با ماهیت آن حساب معین بصورت پیش فرض، در فیلد بدهکار و یا بستانکار قرار می‌گیرد.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست