Rate this post

نرم افزار صندوق مکانیزه فروشگاهی سیان

در واقع ، پایه و اساس فعالیّت فروشگاه‌ها و شرکت‌های بازرگانی، بر فرآیند فروش استوار است. بنابراین، چگونگی و انجام فرآیند فروش در حسابداری از اهمیّت ویژه‌ای برخوردار است.

اکنون، با توجه به این امر، به توضیح مختصری دربارۀ چگونگی فرآیند فروش، در صندوق مکانیزه فروشگاهی سیان ، اشاره خواهیم کرد.

برای انجام عملیات فروش، در نرم افزار صندوق فروشگاهی سیان، در سربرگ خرید و فروش

با کلیک بر آیکن فاکتور جدید، در منوی خرید، مانند آنچه در تصویر مشاهده می‌کنید،

فرم فاکتور فروش باز می‌شود. اولین اقدام برای ثبت فاکتور فروش، انتخاب و وارد کردن نام مشتری (از میان اشخاصی که قبلاً  بعنوان مشتری در سیستم تعریف کرده‌ایم) و پس از آن وارد کردن نام کالا یا خدمات ارائه شده در فیلد کالا و مشخص کردن انبار خروجی کالا و تعیین مقدار، واحد و مبلغ کالا می‌باشد. در این مرحله، با وارد کردن اطلاعات ذکر شده، می‌توان فاکتور فروش را ثبت و ذخیره کرد.

همچنین، می‌توان در صورت لزوم، آیتم‌های اضافات و کسورات را نیز در فاکتور ثبت نمود.

صندوق مکانیزه فروش

نکتۀ قابل توجه این است که نرم افزار صندوق مکانیزه فروشگاهی سیان برای هر یک از عملیات انجام شده، بطور خودکار سند حسابداری استاندارد ثبت می‌کند.

بنابراین، پس از انجام عملیات فروش، سند حسابداری فاکتور ثبت شده، نیز در سیستم ثبت می‌گردد. و برای مشاهدۀ آن باید در سربرگ حسابداری بر روی آیکن لیست اسناد کلیک کرده و سند مربوطه را انتخاب کنید.

بر اساس استاندارد اسناد فروش، طرف بدهکار، مربوط می‌شود به حساب بدهکاری خرید یا مشتری و طرف بستانکار مستقیماً مربوط می‌شود به حساب فروش و درآمد. در قسمت کسورات و اضافات نیز کسورات مربوط می‌شود به حساب بدهکار مانند: تخفیفات. و اضافات مربوط می‌شود به بستانکاری حساب‌ها مانند: مالیات بر ارزش افزوده.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست