1. خانه
  2. آموزش حسابداری
  3. عملیات تکمیلی دریافت و پرداخت در سیستم فروشگاهی سیان

عملیات تکمیلی دریافت و پرداخت در سیستم فروشگاهی سیان

Rate this post

ادامۀ عملیات دریافت و پرداخت در نرم افزار فروشگاهی سیان

زیر سیستم دریافت و پرداخت، در نرم افزار فروشگاهی سیان، افزون بر، انجام تمامی فرآیندهای دریافت و پرداخت، خدمات گسترده‌تری را در این زمینه، برای کاربر، فراهم می‌آورد.

یکپارچگی سیستم فروش و انتقال اطلاعات به سیستم‌های عملیاتی مانند دریافت و پرداخت، انبارداری و حسابداری از دیگر چالش‌های مدیران فروشگاه‌ها و شرکت‌های بازرگانی است.

با در نظر گرفتن این امر مهم، در نرم افزار فروشگاهی سیان ، کلیۀ سیستم‍های خرید و فروش، انبار و کالا، دریافت و پرداخت و حسابداری مستقیماً با هم در ارتباط بوده و این یکپارچگی و ارتباط، سهولت در مدیریتِ کارآمدتر فروش را برای مدیران فروشگاه‌ها و شرکت‌های بازرگانی، در فضای کسب و کار، به ارمغان می‌آورد.

در عملیات دریافت و پرداخت، بعد از صدور قبض چک دریافتی که در قبال صدور فاکتور فروش کالا، صادر گردیده و یا صدور قبض دستی، اطلاعات چک صادر شده، به سیستم دریافت و پرداخت انتقال یافته و در لیست چک‌های دریافتی ثبت می‌گردد. و همزمان نیز سند حسابداری آن در سیستم حسابداری به طور خودکار صادر می‌گردد.

سند حسابداری

سند حسابداری

در فاکتور خرید نیز زمانی که کاربر بخواهد برای پرداخت هزینۀ کالای خریداری شده، از چک دریافتی (در هر وضعیتی) استفاده نماید، می‌تواند در قبض پرداختی که بالافاصله بعد از صدور فاکتور خرید باز می‌شود، نوع پرداختی خود را خرج چک دریافتی انتخاب نماید که پس از ذخیرۀ، اطلاعات چک پرداختی به لیست چک‌های پرداختی در سیستم دریافت و پرداخت انتقال می‌یابد. علاوه بر این نیز سند حسابداری آن در سیستم حسابداری به طور خودکار صادر می‌گردد.

در صورتی که به هر دلیلی وضعیت چک تغیییر یابد؛ بعنوان مثال چک برگشت داده شود؛ کاربر می‌تواند با کلیک بر لیست چک‌های دریافتی و انتخاب چک مورد نظر، چک را ویرایش کرده و وضعیت چک را تغییر دهد.  که در این صورت نیز سند حسابداری آن بصورت اتوماتیک و بر اساس معیار استاندارد در سیستم حسابداری نرم افزار فروشگاهی سیان صادر می‌گردد.

در نرم افزار فروشگاهی سیان کاربر می‌تواند، در سیستم اطلاعات پایۀ مالی و منوی چک و کلیک بر آیکن صدور چک (برای چک پرداختی) و آیکن دریافت چک (برای چک دریافتی)، وضعیت چک را مرحله به مرحله تغییر دهد. این اطلاعات نیز پس از ثبت، به سیستم حسابداری منتقل و سند حسابداری آن صادر می‌گردد.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست