Rate this post

عملیات های پایان سال سیستم مالی سانیران

در نرم افزار حسابداری سانیران ، عملیات پایان سال مالی هر دسته، به تفکیک اما یکپارچه و هماهنگ میباشند.سند های سود و زیان ،افتتاحیه ، اختتامیه و تعدیلات. لازم به ذکر است در نرم افزار جامع حسابداری سانیران اسناد پایان سال مالی باید قطعی شده باشد. بنابراین باید ابتدا حساب های سود و زیان بسته شود بعد سند های تعدیل ماهیت زده شود بعد صدور اسناد اختتامیه و افتتاحیه صادر شود.
یکی از مزیت های نرم افزار حسابداری سانیران را می توان در ثبت اسناد از جمله فاکتورهای خرید و فروش ، قبض های دریافت و پرداخت بدون محدودیت های الزام آور برشمرد.

بسیاری از شرکتها و موسسات متاسفانه یا برای کارهای حسابداری خود حسابدار ندارند و یا در انجام عملیات پایان سال حسابداری خود سهل انگاری نموده و اطلاعات مالی و حسابداری خود را به موقع و به روز و برابر قوانین حسابداری و دفتر نویسی نه به صورت دستی و نه به صورت نرم افزاری انجام نداده و باعث پراکندگی اطلاعات و تلنبار شدن آنها به صورت نامنظم شده–به صورتی که هیچگونه گزارش صحیحی نمی توان از آنها استخراج نمود. برای اینکه دوستان حسابدار بتوانند عملیات حسابداری این گونه شرکتها و موسسات را برای ثبت عملیات حسابداری آماده سازی نمایند ابتدا لازم است کارهای اولیه ای را جهت آماده سازی و ورود و ثبت اطلاعات انجام دهند .
اگر به صورت دستی بخواهیم این آماده سازی ها را انجام دهیدم، مراحل کار بدین صورت است که بایستی تمامی اسناد و مدارک و فاکتورها و هر گونه اطلاعات مالی مربوط به هر ماه را از یکدیگر جدا نموده و به صورت ماه به ماه آنها را دسته بندی نمایید–مثلا اسناد و مدارک و اطلاعات مالی ماه فروردین جدا–بعد–اطلاعات مالی ماه اردیبهشت جدا–بعد اطلاعات مالی خرداد جدا–و … به همین ترتیب الی آخر .
سپس اطلاعات مالی و اسناد و مدارک هر ماه را که به ترتیب دسته بندی نموده را بایستی در همان ماه به ترتیب تاریخ روز مرتب و سورت نماییم–از ابتدای اولین روز ماه یعنی یکم تا آخرین روز همان ماه و سی ام .
سپس برای اطلاعات مالی و فاکتورها و … به ترتیبی که سورت شده اند سند حسابداری صادر نماییم تا در حسابها ثبت شده و حسابها به روز برسند .
در سیستم مالی سانیران عملیات به روز رسانی اطلاعات حسابداری شرکتها و موسسات  بگونه ای طراحی و برنامه نویسی شده تا این کار بسیار طاقت فرسا را در یک لحظه انجام داده و عملیات حسابداری عقب مانده شرکتها و موسسات را در آن واحد به روز رسانی نموده و اسناد و اطلاعات مالی را که ماهها عقب بوده اند و اصلا انجام نشده بوده اند و هیچگونه ثبتی و طبقه بندی ای نشده بودند ،براحتی و متناسب با نیاز صادر نمود .اساس کار در این روش استفاده از تاریخ های مختلف در اسناد و در پایان شماره گذاری اتوماتیک اسناد میباشد. در این حالت کاربر بدون محدودیت در تاریخ مورد نظر سند مربوطه را صادر نموده و در مقاطع مختلف زمانی نسبت به شماره گذاری اسناد اقدام نمود.

.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست