Rate this post

معرفی فاکتور خرید در نرم افزار حسابداری فروشگاهی سیان

فاکتور خرید

برای ایجاد فاکتور خرید ، ابتدا از سربرگ خرید و فروش، از منوی خرید، بر روی آیکن فاکتور جدید کلیک می‌کنیم، در صفحۀ باز شده ، سیستم به طور خودکار شماره و تاریخ فاکتور را نمایش می‌دهد (قابل ویرایش است). در لینک فروشنده با کلیک بر کمبو، نام فروشنده را انتخاب می‌کنیم.
اگر بخواهیم سند آخرین فاکتور از فروشنده را ببینیم، باید بر روی در سمت چپ کمبو کلیک کنیم تا سیستم در لیست زیرین اطلاعات آخرین فاکتور از فروشنده را نمایش دهد. در غیر این صورت، بعد از انتخاب نام مشتری، در صورت لزوم تلفن و نشانی فروشنده را در لینک‌های مربوطه وارد کرده و در قسمت لیست زیرین بر روی نام کالا کلیک می‌کنیم در این مرحله ستون کالا فعال شده و یا کلیک بر کمبو، کالای خریداری شده را انتخاب می‌کنیم.

با انتخاب نام کالا، کد کالا در ستون کد کالا و نام انبار مربوطه در ستون انبار و واحد کالا در ستون واحد، نمایش داده می‌شود( اگر انبار دیگری مورد نظرتان است می‌توانید با کلیک بر کمبو در ستون انبار، گزینۀ مورد نظر را انتخاب کنیم) سپس در فیلد مقدار، تعداد کالای خریداری شده و در فیلد مبلغ، مبلغ کالا را وارد می‌کنیم. در ستون تخفیف نیز در صورت تخفیف کالا مبلغ تخفیف را وارد می‌کنیم.
در این صورت، سیستم به طور خودکار، مبلغ کل را نمایش می‌دهد. در قسمت پایین صفحه نیز سیستم مبلغ قابل پرداخت را با احتساب تخفیف و مالیات ( در صورت وارد کردن مبلغ مالیات در لینک مالیات) نمایش می‌دهد. سپس با زدن دکمۀ ذخیره از قسمت بالا و سمت راست صفحه، اطلاعات را ذخیره می‌کنیم. با ذخیرۀ اطلاعات کادر جدیدی با نام صدور قبض پرداخت باز می‌شود در این کادر سیستم به طور خودکار نام دریافت کننده را در لینک دریافت کننده و نقش آن در لینک روبرو، همچنین شمارۀ سند و تاریخ را نمایش می‌دهد. در لینک توسط، نام پرداخت کننده را وارد کرده و در صورت لزوم اطلاعات لازم را در لینک توضیحات وارد می‌کنیم.
سپس اطلاعات لازم را در قسمت پرداخت، با توجه به نوع پرداختی ( نقدی، چک، حواله، خرج چک دریافتی) و با توجه به آنچه در بند ۱۷ توضیح داده شد، وارد می‌کنیم. در این صورت، دکمۀ افزودن به لیست پررنگ می‌شود. با کلیک بر دکمۀ افزودن به لیست اطلاعات به لیست زیرین اضافه می‌شود. در این مرحله دکمه‌های حذف سطر و ذخیرۀ اطلاعات پررنگ می‌شوند که هر کدام عملیات خاصی را انجام می‌دهند. چنان چه تمایل به حذف سطر دارید دکمۀ حذف و چنان چه می‌خواهید اطلاعات ذخیره گردد دکمۀ ذخیره را انتخاب می‌کنیم. در نتیجه اطلاعات فاکتور خرید ذخیره می‌شود.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست