Rate this post

مدیریت موجودی در سیستم تدارکات سانیران

در سیستمهای سنتی، تولید اقلام و موجودی های مواد خام و قطعات، کالاهای نیم ساخته و کالای آمادۀ فروش به صورت دائمی در انبار نگهداری می‌گردید، تا در مواقع لزوم مورد استفاده قرار گیرند. اما، در سالهای اخیر، واحدهای صنعتی به این نکته پی برده‌اند که نگهداری موجودیها، هزینۀ قابل توجهی را در برمی‌گیرد. زیرا نگهداری اقلام و موجودیها، موجب مصرف منابع ارزشمند شده و ایجاد هزینه‌های مخفی را در پی خواهد داشت.

بنابراین، بسیاری از واحدهای تولیدی در کشورهای صنعتی، نحوۀ تولید و مدیریت موجودیهای خود را تغییر داده و استراتژی جدیدی را برای کنترل بهنگامِ فرآیند تولید، در پیش گرفته‌اند، که مدیریت به موقع موجودیها (JIT)، نامیده می‌شود. در این استراتژی، مواد خام و قطعات، زمانی خریداری یا ساخته می‌شود، که در مراحل مختلف فرآیند تولید، مورد نیاز باشد و به همین ترتیب، کالای نیم ساخته مورد نیاز، در هر یک از مراحل تولید، در صورت ضرورت استفاده در مرحلۀ بعدی، و کالای ساخته شده، با توجه به تأمین سفارش مشتریان، تولید می‌شود. بنایراین، این نحوۀ تولید و مدیریت موجودیها، به دلیل کاهش سطح موجودیها، موجب صرفه‌جوئی‌های چشمگیری در هزینه‌ها شده است.

همگام با این استاندارد، شرکت فرا پردازش ساینا، چرخۀ تأمین کالا را مطابق با سیستم مدیریت موجودی ها طراحی نموده است. این سیستم، با مدیریت بموقع موجودیهای انبار ، پروسه خرید کالا را با درخواست تأمین کالا شروع نموده و بر حسب نیاز بر اساس روند خرید لازم، نسبت به صدور درخواست سفارش، صدور پیش فاکتور خرید، صدور دستور خرید و نهایتاً صدور فاکتور  به پایان می‌رساند. در پایان عملیات، در سیستم تدارکات، برگ ارسال جهت دریافت کالا در سیستم انبار صادر می‌شود .

در سیستم تدارکات سانیران، مدیریت بر روند خرید، ویژگی  اصلی نرم افزار بوده و در هر مرحله می‌توان با شرایط مختلف بازار، اسناد خرید را تعدیل نمود.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست