Rate this post

معافیت مالیاتی

مصوبه ی مالیاتی

طبق مصوبه ی اداره کل امور مالیاتی کشور هر واحد موظف به پرداخت مالیات که شامل پرداخت هزینه‌ های حق مسکن آبونمان عمومی حق امور خدماتی شهرداری و… می‌باشد که هر واحد واجد شرایط  مالیاتی موظف می‌باشد که این مبلغ را به ادارهٔ کل مالیات کشور پرداخت نماید.

ادارهٔ کل مالیات معافیت مالیاتی برای این منظور در نظر گرفته که هر واحد واجد شرایط پرداخت مالیات با دریافت و ثبت کد اقتصادی از این معافیت مالیاتی بهرمند شوند و از پرداخت این مبلغ معاف شوند.

کد اقتصادی چیست؟
کد اقتصادی شمارهٔ ثبت و پیگیری امور مالی یک واحد می‌باشد که در ادارهٔ کل مالیات ثبت شده و تمامی امور مالی و رویداد‌های مالی شرکتو ، فروشگاه و یا واحد مورد نظر در آن ثبت و ضبط میشود تا امور مالی با سرعت و سهولت بیشتر پیگیری و نظارت شود.

برای انجام امور مالی با کد اقتصادی  ادارهٔ مالیات برای اخض گزارش‌ های مالی با توجه به سیستمیک و مکانیزه شدن تمامی بخش‌ها این قانون را به اجرا گذشته که تمامی گزارشات مالی توسط رایانه و فایل‌های اکسل تحویل داده شوند. بدین منظور برای پیگیری بهتر و هماهنگ سازی با شرکت‌ های نرم افزاری حسابداری این قرارداد را بسته که تمامی امور  مالی در این نرم افزار‌ها تحت نظر شرکت نرم افزاری و با ثبت کامل و گزارش به ادارهٔ کل امور مالیاتی و با در نظر گرفتن کد اقتصادی و ثبت تمام وقایع اقتصادی با کد اقتصادی مربوطه را انجام و تحویل ادارهٔ مالیات دهد.
در این بخشنامهٔ ی صادر شده از طرف اداره ی مالیات برای بهره مند شدن از این معافیت مالیاتی تمامی واحد‌های صنفی و اداری و بازرگانی که چه به صورت انتفاعی چه غیر انتفاعی سود دهی‌ دارند موظف به نصب و راه اندازی سیستم‌های نرم افزاری و حساب داری میباشند .
شرکت های نرم افزاری زیادی نرم افزار حسابداری برای این منظور ارائه دادن که با دریافت مبلغی این امور اقتصادی را ثبت و به اداره مالیات تحویل میدهند و همچنین بابت فروش نرم افزار به مشتریان خدمات ارائه میدهند.

شرکت سانیران با ارائه دو نسخه صندوق فروشگاهی و نرم افزار حسابداری جامع و قرار داد با ادارهٔ کل مالیات کشور این خدمات را در این زمینه عرضه می‌کند.

شرکت سانیران به عنوانه یکی‌ از بهترین ارائه دهند‌ه های این قبیل نرم افزار‌ها با کمترین هزینه ممکن و پشتیبانی‌ آنلاین با کادر حرفه ای‌ و بالاترین کیفیت این افتخار را دارد که توانسته رضایت مشتریان و تأئیدیه  ادارهٔ کل مالیاتی کشور را دریافت نماید

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست