Rate this post

نرم افزار صندوق فروشگاهی سیان

برای هر یک از عملیات قابل انجام در نرم افزار صندوق فروشگاهی سیان   به طور خودکار،  یک سند حسابداری استاندارد، در قسمت حسابداری سیستم، ثبت می‌گردد.

در واقع، با توجه به فرآیند تعریف شده در سیستم و الگوی تعریف شده در فروشگاه‌ ها، روند انجام عملیات خرید و فروش و معاملات بازرگانی، از خرید کالا انجام می‌پذیرد. اکنون به اختصار، به چگونگی انجام فرآیند خرید در نرم افزار فروشگاهی سیان اشاره خواهیم کرد.

ابتدا در سربرگ خرید و فروش، در نرم افزار فروشگاهی سیان،

کلیک کرده، و آیکن فاکتور جدید را مطابق تصویر از منوی خرید انتخاب می‌کنیم.

در فرم فاکتور خرید، برای انجام عملیات خرید، اولین آیتمی که باید در مورد آن اقدام نمود، انتخاب شخص فروشنده (از میان اشخاصی که قبلاً به عنوان فروشنده برای سیستم تعریف کرده‌ایم) است. سپس، با انتخاب کالای خریداری شده (از میان کالاهایی که قبلاً در سیستم تعریف کرده‌ایم)، در فیلد کالا و همچنین انتخاب مقدار و واحد کالای انتخاب شده، می‌توانیم فاکتور را ذخیره و ثبت نمائیم.

در بعضی مواقع، از آیتم‌های مالیات بر ارزش افزوده و تخفیفات در فاکتور خرید نیز استفاده می‌گردد.

اکنون به توضیح عملیات حسابداریِ فرآیند انجام شده در نرم افزار صندوق فروشگاهی سیان می‌پردازیم :

بر اساس استاندارد اسناد خرید، اقلام خریداری شده، در طرف بدهکار در حساب موجودی کالا توسط نرم افزار فروشگاهی سیان، شناسایی و ثبت و در طرف بستانکار نیز، طلب فروشنده بابت فروش کالا ثبت می‌گردد.

همانطور که مشخّص است، مبلغ مجموع بدهکار با بستانکار، در سند حسابداری، توسط نرم افزار تراز می‌شود. این عملیات را می‌توان در لیست اسناد و با باز کردن سند حسابداری مربوطه مشاهده کرد. در قسمت اضافات، نرم افزار صندوق فروشگاهی سیان، نسبت به ثبت مبلغ عامل‌های اضافات در بستانکار حساب تعریف شده، اقدام و در قسمت بدهکار مجموع اقلام کسورات توسط نرم افزار ثبت می‌گردد.

 

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست