Rate this post

روند  ثبت اطلاعات دریافت و پرداخت در نرم افزار صندوق مکانیزه  فروشگاهی سیان

صدور قبض پرداخت در نرم افزار فروشگاهی سیان

برای صدور قبض پرداختی رویدادهای مالی، در نرم افزار صندوق فروشگاهی سیان، ابتدا باید در سیستم دریافت و پرداخت، بر روی آیکن صدور قبض پرداخت در منوی عملیات پرداختی کلیک کنیم.

در فرم باز شده، اولین اقدام برای ثبت قبض پرداختی وارد کردن نام دریافت کننده ( از میان اشخاصی که قبلاً در سیستم تعریف کرده‌ایم) است. در مرحلۀ بعد، با توجه به نوع پرداختی (پرداخت نقدی، پرداخت حواله، پرداخت چک، خرج چک دریافتی) و کلیک بر هر از آن‌ها، فیلدهای مربوط به هر یک، برای وارد کردن اطلاعات، فعال می‌شود.

به این ترتیب که اگر نوع پرداختی شما نقدی باشد؛ فیلدهای نام صندوق، شمارۀ فیش و اگر نوع پرداختی حواله باشد؛ فیلدهای بانک مبداء، شعبه، شماره حساب و یا صندوق مبداء، مبلغ حواله، بانک مقصد و …  اگر نوع پرداختی چک باشد؛ فیلدهای دسته چک، شمارۀ چک، بانک، شعبه، شماره حساب و … برای ورود اطلاعات نمایش داده می‌شود. و در صورتیکه، نوع پرداختی، خرج چک دریافتی باشد؛ فیلدهای نام بانک، شعبه، شماره چک، نام پرداخت کننده و … فعال شده و در واقع با کلیک بر لیست تمامی چک‌های دریافتی باز شده و با انتخاب چک مورد نظر، اطلاعات مربوط به چک به طور خودکار در فیلدهای مربوط وارد می‌شود. و در نهایت، با کلیک بر دکمۀ افزودن و پس از آن،  دکمۀ ذخیره، قبض پرداختی مورد نظر ثبت می‌گردد.

در نرم افزار صندوق مکانیزه فروشگاهی سیان، پس از ثبت قبض دریافتی، سند حسابداری آن بصورت استاندارد و بدون نیاز به کاربر در سیستم حسابداری صادر می‌گردد. و کاربر می‌تواند با کلیک بر آیکن لیست اسناد در سیستم حسابداری و کلیک بر سند مورد نظر، سند حسابداری قبض پرداختی را مشاهده نماید.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست