Rate this post

نگهداری موجودی ها به روش دائمی در سیستم انبار سانیران

امروزه، کالا و مواد جز اصلی تشکیل دهندۀ بهای تمام شدۀ کالا و پروژه ها می‌باشند. لذا، اطلاع از موجودی کالاها در لحظه، نقش مهمی در تصمیم گیری‌های آتی شرکت داشته و نهایت بهره وری را به ارمغان می‌آورد.

استفاده از روش های ادواری در نگهداری کالاها، در دنیای امروز، به مرور زمان، کمتر گردیده است. چرا که عملاً، در بازار رقابتی کنونی سهمی نداشته‌اند. از سوی دیگر، نقش مدیریت موجودی کالا، به طور روز افزون، پررنگ تر شده و گزارشات مفیدی را در اختیار مدیران قرار داده است و در نتیجه، همین امر، استفاده از روش نگهداری موجودی ها به روش دائمی را، ناگزیر کرده است.

در این راستا، نرم افزار انبارداری سانیران بر اساس، استانداردهای حسابداری و با هدف تامین نیازهای مدیران، در خصوص مقدار موجودی‌ها، هم از لحاظ تعدادی و هم از لحاظ ریالی، طراحی و تولید شده است. بر اساس این روش، هر گونه ورود و خروج کالا از سازمان، بطور دقیق ثبت گردیده است و در هر لحظه می‌توان، به موجودی کالا در انبار دسترسی، پیدا نمود.

در این فرآیند (روش نگهداری موجودی ها به روش دائمی)، ضمن اطلاع از موجودی‌ها در هر لحظه، می‌توان نسبت به ردیابی کالاهای خروج یافته از انبار و یا بهای تمام شدۀ پروژه‌هایی که در آنها از کالا و مواد استفاده گردیده است، گزارش تهیه نمود. استفاده از این گزارشات، مدیران را در آگاهی از انحرافات مثبت یا منفی کالای مصرف شده در پیمان‌ها و پروژه‌ها یاری نموده و در تصمیم گیری‌های آتی نقش بسزائی را ایفا می‌نماید.

 بعد حسابداری نیز سیستم انبار نرم افزار حسابداری سانیران با رعایت استانداردهای حسابداری، جوابگوی استفاده کنندگان این بخش می‌باشد. از جمله قابلیت‌های این دسته می‌توان به: ورود و خروج صرفاً تعدادی توسط انباردار و ورود اطلاعات ریالی توسط حسابدار انبار، تهیه ترازهای آزمایشی به صورت لحظه‌ای، با قابلیت نمایش موجودی مواد و کالا، قیمت گذاری‌های استاندارد fIfo، میانگین موزون و شناسائی ویژه، شناسائی تعدیلات ریالی و صدور سند حسابداری آنها و … اشاره نمود.

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست