Rate this post

اصطلاح کدینگ شناور در نرم افزار حسابداری/سانیران 

اصطلاح کدینگ شناور در سیستم های حسابداری به معنای انعطاف پذیری در چیدمان و ارتباطات مابین حسابها ست. از این رو سیستم هایی با رویکرد گزارشات داینامیک و منعطف استفاده از کدینگ شناور را جزو الزامات خود می دانند.

در سیستم کدینگ سانیران و نرم افزار های حسابداری که از کدینگ شناور استفاده می کنند، اصول کاربری از این حساب ها به این گونه است که: در ابتدا تا یک تعداد مشخص از سطوح حسابها مثلا گروه، کل یا معین به صورت ایستا و استاتیک تعریف می شوند و در ادامه در سایر سطوح، حسابها بصورت شناور با این سطوح ایستا و ثابت ارتباط برقرار می کنند.

یکی از مزیت های استفاده از کدینگ شناور این است که در این سیستم ها هر تفصیل یا حساب جزء، صرفاً یکبار در سیستم و توسط کاربر تعریف گردیده و سپس در هر نوع حساب از آن استفاده می گردد. به مثال زیر توجه کنید:

در یک شرکت آقای محمد احمدی به عنوان کارمند شرکت مشغول به کار می باشد. از طرفی این فرد به عنوان کار پرداز یا تنخواه دار و یا پرسنل بازرگانی فروش نیز مشغول به کار است.

استفاده از این شخص در سیستم های با ساختار درختی و غیر شناور، مستلزم تعریف این شخص یکبار به عنوان پرسنل شرکت ، یکبار به عنوان کارپرداز ، یکبار به عنوان تنخواه دار و …….. می باشد. ولی در کدینگ شناور شخص یکبار تعریف گردیده و در هر حساب، مثلا حقوق پرداختنی، تنخواه گردان، کارپردازان و غیره ارتباط داده می شود.

حسن استفاده از این روش علاوه بر عدم ورود اطلاعات تکراری و موازی، استفاده از گزارشات دقیق و بدون خطا می باشد. در حالت گزارش گیری این نوع کدینگ شخص یکبار انتخاب شده و کلیه حساب های مرتبط با آن به صورت یکجا گزارش می شود.

 

کدینگ شناور نرم افزار حسابداری

کدینگ شناور

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
Rate this post
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست