5/5 - (1 امتیاز)

تعطیل کاری

نرم افزار حقوق و دستمزد

نرم افزار حسابداری

تعطیل کاری

به موجب ماده ۶۲ قانون کار؛ روز جمعه، روز تعطیل هفتگی کارگران با استفاده از مزد می باشد.

تعطیل یک روز معین در هفته اجباری است. کارگرانی که به هر عنوان روزهای جمعه کار می کنند، در مقابل عدم استفاده از تعطیلی روز جمعه (و یا هر روز دیگری که به عنوان روز تعطیل مشخص شود)، ۴۰ % اضافه بر مزد دریافت خواهند کرد.

به موجب ماده ۶۳ قانون کار علاوه بر تعطیلات رسمی کشور رزو کارگرد ینز جز تعطیلات رسمی کارگران به حساب می ید . بنابر این کار کارگران در این روز نیز منجربه دریافت ۴۰ درصد فوق العاده تعطیل کاری خواهد شد.

به خاطر داشته باشید چنانچه فرد در روز تعطیل حضور داشته باشد به میزان ساعت کاری موظف ۴۰ % فوق العاده دریافت می کند و نسبت به مازاد ساعت کاری موظف مانند اضافه کاری ۴۰ % علاوه بر هر ساعت کار عادی دریافت خواهدکرد.

برای مثال آقایان اندیشه و شهریاری در شرکتی مشغول به کار می باشند. روز تعطیل آقای اندیشه،جمعه و روز تعطیل آقای شهریاری شنبه می باشد. آقای شهریاری بابت کار در روز جمعه ۴۰% فوق العاده تعطیل کاری دریافت می کند و اگر آقای اندیشه به طور موردی در روز جمعه کار کند مشابه اضافه کاری ۱۴۰ % دریافت خواهد کرد. توجه داشته باشید آقای شهریاری فوق العاده تعطیل کاری را در ازای ساعت موظف خود دریافت می کند و اگر بیش از ساعت موظف حضور داشته باشد به ازای مازاد باید ۱۴۰ % دریافت کند

جهت مشاوره تخصصی نرم افزار با ما در تماس باشید:

۰۲۱-۵۳۸۶۳

ثبت درخواست مشاوره:

مطالب پیشین:

نرم افزار حقوق و دستمزد

کارکرد ماموریت

کارکرد نوبت کاری

انواع کارکردها

ساعات کاری موظف (عادی)

برچسب ها
به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی هستید؟

نرم افزار یکپارچه سانیران با قابلیت های بی نظیر بهترین انتخاب را به شما می دهد.

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دانلود رایگان

نرم افزار حسابداری

به این مطلب امتیاز دهید
5/5 - (1 امتیاز)
این مطلب را به اشتراک بگذارید
فهرست